StaatscHistoria Grupy Bakels sięga roku 1904, kiedy to dwóch braci, Hendrik Bernardus Bakels, założyli pierwszą firmę w Amsterdamie. Szybki rozwój firmy w latach późniejszych to zasługa głównie syna Bernardusa, Bernarda Bakels, który doprowadził firmę do prawdziwego rozkwitu zakładając pierwszy duży zakład produkcyjny w Szwecji. Warto wspomnieć, że zakład ten od roku 1940 funkcjonuje do dziś pod tą samą nazwą NORDBAKELS i właśnie z tego zakładu pochodzą głównie produkty na polski rynek.

Dzięki doskonałemu połączeniu inwestycji i innowacji w ciągu kolejnych lat przyłączane były kolejne firmy oraz nowości produktowe, dzięki którym marka Bakels zdobywała uznanie nie tylko w Europie, ale również podbijała kolejne rynki na innych kontynentach. Ten pomyślny rozwój nie został przerwany nawet po śmierci Bernardusa Bakelsa w roku 1986. Do dziś z każdym rokiem pozycja Grupy Bakels umacnia się poprzez powiększanie potencjału produkcyjnego, poszerzanie rynków zbytu i prace nad nowymi produktami.

Po przeszło stuleciu Grupa Bakels jest dziś jednym z czołowych niezależnych dostawców surowców na świecie i tworzy ją blisko 40 firm obecnych na wszystkich kontynentach. Oprócz tego Grupa Bakels posiada również sieć dystrybutorów kierujących jej markowe produkty do ponad 120 krajów. Dzięki temu produkty Bakelsa odgrywają niezwykle ważną rolę w codziennej produkcji cukierniczej i piekarskiej na całym świecie.

W ciągu całej swojej długiej historii Grupa Bakels zawsze wykorzystywała najnowocześniejsze technologie w pracach nad rozwojem nowych produktów. W tym celu powołana została osobna jednostka wyspecjalizowana w badaniach i rozwoju nowych produktów. Firma ta nazywa się Bakels Research i ma swoją siedzibę w Australii. To właśnie stamtąd koordynowane są wszelkie prace badawcze podejmowane na lokalnych rynkach. Bliska współpraca tego centralnego działu badań i rozwoju z lokalnymi zakładami produkcyjnymi Grupy Bakels gwarantuje regularny przepływ 'know-how' i przynosi wiele korzyści dla finalnego klienta. W tym właśnie tkwi tajemnica filozofii Grupy "MYŚLĄC GLOBALNIE PRACUJEMY LOKALNIE", która pozwala i zobowiązuje każdą firmę Bakels do czerpania z tego bogatego doświadczenia i przenoszenia tej wiedzy na zakład produkcyjny każdego obsługiwanego klienta.

Bakels jako Grupa Firm, których celem jest ciągły rozwój poprzez nieustanne inwestowanie w nowe rynki i innowacje zamierza realizować swoją misję poprzez:

  • Inwestowanie w nowe i obecne firmy Grupy, tak by utrzymać pozycję lidera w swojej branży,
  • Inwestowanie w badania i rozwój, tak by zapewnić ciągły wzrost poprzez innowacje,
  • Inwestowanie w pracowników tak, by zawsze mogli na najwyższym poziomie służyć pomocą swoim klientom,
  • Inwestowanie w najnowsze technologie w zakładach produkcyjnych przy uwzględnieniu jak najmniejszego wpływu na środowisko.

Bakels zawdzięcza swój sukces nie tylko inwestycjom i innowacyjności, ale również pracownikom, których poświęcenie dla firmy i dla klientów było i jest nadrzędną wartością od ponad 100 lat.

Bakels-01
Bernard Bakels

Bakels-02
Bernardus Bakels

Lab